Tablice manipulacyjne dla dzieci - wymarzona zabawka dla Twojej pociechy

Jako młoda mama z pewnością zastanawiasz się jakiego rodzaju zabawki będą najlepsze dla Twoje dziecka. Jeśli chcesz sprawić swojemu maluchowu prezent, a jednocześnie chcesz wesprzeć jego rozwój doskonałym wyborem będzie tablica manipulacyjna. Sklep, który prowadzimy oferuje wiele różnych ich rodzajów. Znajdziesz w nim zarówno tablice edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i młodszych.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Co to jest tablica manipulacyjna Montessori?

Każda mama pragnie dla swojego dziecka beztroskich chwil radości. Zabawa uczy Twoje dziecko czegoś nowego. Podczas niej maluch poznaje otaczający je świat i rozwija wszystkie potrzebne mu w późniejszym czasie umiejętności. Dlatego też, aby pomóc Twojemu dziecku prawidłowo się rozwijać doskonałym pomysłem jest połączenie zabawy z nauką. Idealnie sprawdzi się tutaj tablica manipulacyjna dla dzieci. Jest ona inspirowana metodą Montessori, czyli systemem wychowawczym, który stworzyła lekarka z Włoch Maria Montessori. Podstawą tego rodzaju podejścia jest stworzenie dziecku odpowiedniego środowiska, które będzie stymulować jego rozwój. Istotnym elementem metody Montessori są wszelkiego rodzaju materiały edukacyjne. Jednym z nim jest właśnie tablica manipulacyjna dla dzieci.

Tego rodzaju narzędzie edukacyjne pomaga dziecku rozwinąć się na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim uczy koordynacji ręka-oko, które przyda się w późniejszym czasie, między innymi, do nauki pisania. Tablica sensoryczna posiada wiele różnorodnych elementów, którymi dziecko może dowolnie manipulować. Poznaje dzięki temu różnorakie przedmioty, ich działanie i funkcje. 

Każda pociecha, to mały odkrywca. Dzieci bardzo często wolą bawić się przedmiotami codziennego użytku, niż kolorowymi, często hałaśliwymi zabawkami, którymi szybko się nudzą. Tablica edukacyjna dla dzieci zaspokaja potrzebę zgłębiania tajemnic jakie kryje przed każdym maluchem otaczający go świat. Zamiast więc kupować niezliczoną ilość zabawek, które potem leżą tylko zapomniane w kącie, warto z pewnością zainteresować się tablicą Montessori. Swoją pomysłowością jest ona w stanie zastąpić wiele innych zabawek. Oprócz doskonałej formy nauki poprzez zabawę tablica sensoryczna stanowi również idealną dekorację dziecięcego pokoju i z pewnością przykuje uwagę i zaintryguje każdego gościa.

Tablica manipulacyjna stojąca czy na ścianę?

Jeśli już zdecydowałaś się na zakup pierwszej tablicy sensorycznej dla Twojej pociechy warto z pewnością bliżej przyjrzeć się ich rodzajom. W ofercie naszego sklepu znajduje się zarówno tablica manipulacyjna stojąca, jak i ta zawieszana na ścianę. Oba te rodzaje mają wiele zalet i doskonale sprawdzą się podczas codziennej zabawy. 

Tablica manipulacyjna stojąca może występować w dwóch różnych formach: jako dwustronny “namiot”, który się rozkłada lub jako stoliczek na nogach. Najczęściej spotykana jest zdecydowanie ta pierwsza wersja. Tego rodzaju tablicę w każdej chwili możesz złożyć i odłożyć na swoje miejsce. Dzięki temu zajmuje ona niewiele miejsca. Dziecko może także bawić się w jej przenoszenie, podnoszenie, oglądanie z różnych stron czy zaglądanie pod nią. 

Tablica Montessori w formie stoliczka, to dobr wybór, gdy pokój dziecko jest nieco większy. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju stolika jest fakt, że maluch, który nie czuje się jeszcze pewnie na nogach może się o taki stoliczek swobodnie oprzeć. Taka tablica pozwala też na zastosowanie elementów bardziej pionowych. Mogą to być, na przykład, tunele, drogi po których może jeździć samochodzik, huśtawki czy karuzele.

Jednak zdecydowanie najpopularniejsza jest tablica manipulacyjna na ścianę. Wyglądem przypomina ona klasyczną szkolną tablicę, jest płaska i bez problemu można ją zawiesić w dowolnie wybranym miejscu. Pamiętaj jednak, aby było ono koniecznie w zasięgu ręki Twojego malucha. Jeśli nie chcesz, aby dziecko mogło zdjąć samodzielnie tablicę lepszym rozwiązaniem będzie, aby przykręcić ją na stałe do ściany. Gdy jednak wolisz, aby dziecko miało do niej swobodny dostęp możesz ją po prostu postawić pod ścianą lub położyć na dziecięcym stoliku. Twój maluch będzie mógł dowolnie nią manipulować, przenosić ją, obracać i wykorzystywać do innych zabaw.

Tablica manipulacyjna Montessori - z czego powinna być wykonana?

Zdecydowanie najważniejsze jest, aby wszystkie zabawki, którymi bawi się Twoja pociecha były bezpieczne. Dlatego wybierając odpowiednią tablicę z pewnością należy zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego jest ona wykonana. 

Najpopularniejsza zdecydowanie będzie drewniana tablica manipulacyjna. Tego rodzaju surowiec zapewnia, między innymi, solidność. Dzięki temu tablica posłużyć będzie mogła przez wiele lat, nie tylko dla jednego dziecka. Drewno, to także jeden z najbardziej bezpiecznych materiałów. Oczywiście istotne jest, aby jego powierzchnia była odpowiednio wyszlifowana i zabezpieczona. Kolejną zaletą drewnianej tablicy sensorycznej jest fakt, że wygląda ona modnie i bardzo estetycznie. Tego rodzaju pomoc edukacyjna będzie zatem także przepiękną ozdobą każdego dziecięcego pokoju.

W naszym sklepie znajdziesz również tablice wykonane z tworzywa sztucznego. Są one zwykle lżejsze od tych drewnianych. Ich cena też będzie niższa, ponieważ sam surowiec jest tańszy od drewna. Tego rodzaju tablica będzie także zwykle bardziej kolorowa. 

Tablica edukacyjna dla dzieci - jaki kształt będzie najlepszy?

Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb Twojego dziecka i Twoich. Jaki jednak kształ będzie miała wymarzona tablica manipulacyjna? Sklep, który prowadzimy oferuje zarówno prostokątne, jak i bardziej wymyślne kształty tabliczek. Dlatego z całą pewnością znajdziesz u nas coś specjalnie dla Twojego malucha.

Zdecydowanie najpopularniejsze są modele prostokątne lub kwadratowe. Tego rodzaju tablice zdecydowanie są w stanie pomieścić najwięcej rozmaitych elementów. Jeśli jednak chcesz możesz wybrać również tablicę w bardziej wymyślnym kształcie. W ofercie znajdziesz chociażby takie o formie misia, liska, wieloryba, kotka czy innego ulubionego przez Twoją pociechę zwierzątka. Mogą to być także inne kształty, jak chociażby helikopter, statek czy samochód.

Interesującym rozwiązaniem będzie z pewnością również tablica manipulacyjna dwustronna. Można nią dowolnie manipulować, składać i rozkładać. Tego rodzaju tablica uczy również dziecko pojęć z zakresu organizacji przestrzeni: za, przed, pod, obok, nad. Tablica manipulacyjna dwustronna będzie miała też zwykle więcej miejsca na różnorodne elementy niż ta jednostronna.

Jakie elementy powinna mieć dobra tablica manipulacyjna dla dzieci?

Gdy wybierzesz już najbardziej odpowiadający kształt zabawki, warto zastanowić się jakiego rodzaju elementy powinna mieć wymarzona tablica manipulacyjna dla dzieci. Mogą to być różnego rodzaju koła zębate, zasuwki, klamki, zatrzaski, zamki błyskawiczne. W standardowej tablicy sensorycznej znaleźć możesz także:

 • bucik ze sznurowadłem
 • kalkulator 
 • zegarek
 • łańcuszek zamykający drzwi
 • bezpieczne lusterko
 • rzep
 • korbka
 • różnobarwne tasiemki
 • koraliki do nawlekania
 • kłódkę z kluczem
 • haczyk drzwiowy
 • przełącznik do zapalania światła
 • guzik do zapinania
 • dzwoneczek (na przykład rowerowy)
 • klakson
 • labirynt
 • cymbałki
 • wiatraczek
 • linijkę

Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Warto wybrać jednak tablicę, która ma co najmniej kilka elementów z różnych grup. Dzięki temu dziecko będzie mogło ćwiczyć różne swoje zmysły: nie tylko dotyk, ale także wzrok czy słuch.

Tablica sensoryczna dla rocznego dziecka i nie tylko!

Wybierając najlepszą tablicę edukacyjną dla Twojej pociechy z pewnością zastanawiasz się dla dziecka w jakim wieku będzie ona odpowiednia. Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, że każdy maluch rozwija się inaczej. 

Jeśli masz wątpliwości czy tablica sensoryczna dla rocznego dziecka, to na pewno dobry wybór, warto wiedzieć, że już nawet półroczne maluchy zaczynają się nimi interesować. Już kilkumiesięczne pociechy gotowe są na doświadczanie różnorodnych bodźców jakie daje im tego rodzaju zabawka. Dlatego tablica sensoryczna dla rocznego dziecka będzie już z pewnością odpowiednim wyborem.

Tablica manipulacyjna dla dwulatka, to z pewnością bardzo dobry wybór. W tym wieku rozwój motoryczny dziecka nabiera niesłychanego tempa. Dziecko siada, chodzi, skacze. Coraz lepsza staje się również jego motoryka mała - chwytanie, ściskanie, przenoszenie, upuszczania. Dziecko zaczyna także bazgrać na papierze. Aby to wspierać dobrym wyborem będzie tablica manipulacyjna dla 2 latka zawierająca chociażby notesik z długopisem. Bardzo dobrze sprawdzi się także przymocowana do niej mała tabliczka do pisania kredą. Warto wiedzieć, że tablica manipulacyjna dla 2 latka pozwoli mu nie tylko na doskonalenie się z zakresu ruchu, ale także będzie stymulować wciąż rozwijające się zdolności poznawcze. Odbieranie, przetwarzanie oraz zapamiętywanie wszelkich informacji płynących z otaczającego świata, to nie lada wyzwanie dla małego odkrywcy. Tablica edukacyjna dla dzieci, to idealne narzędzie, aby wesprzeć te procesy. 

Tablica Montessori będzie bardzo dobrym wyborem również dla nieco starszego dziecka. Górną granicą jest zwykle trzeci rok życia. Pamiętaj jednak, że nie ma tu sztywnej reguły. Niejednokrotnie nawet starsze dzieci są zainteresowane tego rodzaju zabawką. Wiele zależy również od elementów jakie znajdują się na tablicy. Te bardziej skomplikowane będą wyzwaniem nawet dla przedszkolaka i mogą stanowić idealne narzędzie do dziecięcych eksperymentów.

Tablica manipulacyjna montessori - idealny prezent dla każdego dziecka

Jeśli Twoje dziecko ma już swoją wymarzoną tablicę sensoryczną z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę, jak świetną jest ona zabawką. Pozwala na wszechstronny rozwój i sprawia wiele frajdy. Tego rodzaju narzędzie edukacyjne jest też w stanie zastąpić wiele innych zabawek, jest bezpieczne i stymuluje zarówno rozwój ruchowy, jak i psychiczny każdego dziecka. Będzie to więc doskonały prezent, gdy pragniesz sprawić przyjemność innemu maluchowi.

Niezwykle interesująca jest z pewnością tablica manipulacyjna dla dzieci z możliwością personalizacji. Tego rodzaju rozwiązanie jest doskonałym pomysłem, aby sprawić, że obdarowane dziecko poczuć się będzie mogło niezwykle wyjątkowo. Tablica sensoryczna z własnym imieniem ma także walor naukowy, ponieważ uczy rozpoznawania literek. Dziecko zapamiętuje ich kształt, dzięki czemu jest w stanie je odtworzyć w późniejszej nauce pisania.

Bardzo dobrym pomysłem może być również imię utworzone z literek przyczepianych na magnes. Dzięki temu dziecko może je dodatkowo przesuwać i bawić się nimi. Przy tej okazji maluch uczy się na jakiej zasadzie działa magnes.

Tablica manipulacyjna dla dzieci - na jaki koszt się przygotować?

Z pewnością zastanawiasz się jak droga może być tablica manipulacyjna. Cena zależeć będzie od wielu różnych czynników. Poznaj kilka z nich, aby zdecydować, które z nich są dla Ciebie najważniejsze. Pamiętaj również, że nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości.

Oczywiście koszt zależeć będzie od wybranego przez Ciebie producenta. Liderzy w branży zabawek oferują tablice manipulacyjne nawet za kilkaset złotych (będzie to około 200 do nawet 1000 złotych). Jeśli możesz sobie pozwolić na taki koszt zdecydowanie warto będzie zainwestować. Tablice manipulacyjne znanych producentów odznaczają się przemyślaną konstrukcją dostosowaną do wciąż rozwijającego się ciała i umysłu małego odkrywcy. Prezentują one także wyjątkowy design, dzięki czemu będą niezwykłą ozdobą pokoju Twojego dziecka. Są one także wykonane z odpowiednich materiałów, dzięki czemu możesz być pewna, że spełniają one właściwe normy bezpieczeństwa

Jeśli jednak nie chcesz inwestować aż tak dużej kwoty na zabawkę, w naszym sklepie znajdziesz również dużo tańsze modele. Wiele z nich oscyluje od kwoty kilkudziesięciu do około dwustu złotych. Warto wiedzieć, że wszystkie tablice, które oferuje nasz sklep są bezpieczne dla dziecka. Tablica manipulacyjna dla dzieci pochodząca od mniej znanych producentów będzie często oferować to samo, co jej markowy odpowiednik. Jedyną zaś różnicą będzie fakt, że nie musisz dodatkowo płacić za tak zwaną “markę”.

Zapraszamy do zakupów w Krainie Mamy - szczęście dla mamy i dziecka!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl