Klocki piankowe dla dzieci - doskonała zabawa na wyciągnięcie ręki

Każde dziecko uwielbia zabawę. Jedną z najpopularniejszych form rozrywki dla Twojej pociechy są z pewnością klocki. Układanie kolorowych bloczków to także doskonały sposób na naukę nowych umiejętności i rozwój wielu zmysłów oraz funkcji. Doskonałą alternatywą dla klasycznych drewnianych i plastikowych klocków, są te wykonane ze specjalnej pianki.Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Klocki piankowe dla dzieci - to nie tylko świetna zabawa

Zabawa klockami jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych form rozrywki dla każdego dziecka. Nie ma przecież malucha, który nie lubi budować i burzyć! Oprócz tradycyjnych drewnianych i plastikowych klocków nasz sklep oferuje także te wyprodukowane z pianki. Są one doskonałą formą rozrywki dla mniejszych i większych dzieci. Ich przewagę nad klasycznymi klockami jest fakt, że są miękkie. Dzięki temu są niezwykle bezpieczne nawet już dla rocznych pociech.

Wielobarwne bloczki pozwalają każdemu dziecku, między innymi, stymulować zmysł wzroku. Za ich pomocą możesz uczyć się z nieco starszym dzieckiem kolorów. Klocki piankowe dla dzieci są również niezastąpione w rozpoznawaniu różnorodnych kształtów. Uczą także pojęć z zakresu przestrzeni: obok, przed, pod, nad, za itp. Klocki są elastyczne i poddają się naciskowi. Między innymi dlatego każdy maluch może trenować motorykę małą - czyli wszystkie te ruchy, do których wykonania potrzebne jest użycie dłoni i palców. 

Klocki piankowe dla dzieci często zapakowane są w różnego rodzaju pojemniki. Dziecko może uczyć się wkładać i wyjmować z niego kolorowe bloczki, co z pewnością pomoże w nauce sprzątania. Aby nauczyć dziecko porządkowania, możecie wspólnie bawić się “w sprzątanie” układając klocki w pojemniku.

Klocki piankowe - duże czy małe - które będą najlepsze?

Małe dzieci wszystko wkładają do buzi i dlatego trzeba ze szczególną uwagę dobierać rozmiar zabawek. Klocki piankowe występują w zróżnicowanej wielkości. Mniejsze klocki (poniżej 7 cm) odpowiednie będą wyłącznie dla starszych pociech. 

Klocki piankowe duże będą dobrym rozwiązaniem zarówno dla młodszych jak i dla starszych dzieci. Dzięki odpowiedniej wielkości nie ma możliwości, aby Twoja pociecha je połknęła. Duże klocki piankowe dla dzieci idealnie nadają się do budowania chociażby fortecy lub zjeżdżalni dla lalek.

Wybierając odpowiednie klocki zwróć szczególną uwagę na opis danego produktu. Każda zabawka przeznaczona jest do użytku od odpowiedniego wieku dziecka. Informacje o tym znajdziesz w opisie produktu, jak i również na opakowaniu. Wybieraj wyłącznie klocki piankowe dla dzieci odpowiednie dla wieku Twojej pociechy. 

Klocki piankowe dla dzieci - wiele kształtów, to wiele zabaw!

Klocki występują nie tylko w wielu rozmiarach, ale również w różnorodnych kształtach. Sześciany, stożki, kule, walce - to tylko niektóre z dostępnych możliwości. Różnorakie kształty pomagają rozwijać chwytanie przedmiotów i wpływają na funkcje poznawcze Twojej pociechy. 

Wiele struktur, to także możliwość wielu różnorodnych zabaw. Klocki piankowe dla dzieci można wykorzystać chociażby do tworzenia wszelkiego rodzaju budowli. Zamki, wieże, fortece, zjeżdżalnie, domki… - jedyne co ogranicza Twoje dziecko, to wyobraźnia. 

Warto wiedzieć, że nieco starsze dzieci wykorzystują klocki jako elementy symboliczne różnego rodzaju zabaw. Bloczki mogą zastępować różnorodne przedmioty, dzięki czemu maluchy kreują z nich całe światy.

Jak utrzymać klocki w czystości?

W naszym sklepie znaleźć możesz głównie dwa rodzaje piankowych klocków dla dzieci. Jedne wykonane będą z samej pianki, a drugie dodatkowo posiadać będą pokrowiec. 

Tego rodzaju pokrycie najczęściej wykonane będzie z eko-skóry lub podobnego tworzywa. Dzięki czemu wystarczy przetrzeć powierzchnię klocka wilgotną ściereczką z dodatkiem, na przykład, szarego mydła. 

Wiele pokrowców posiada również zamki błyskawiczne, dzięki czemu możesz je w każdej chwili zdjąć i wyczyścić. Niektóre z pokrowców można także wyprać - koniecznie jednak sprawdź temperaturę w jakiej producent zalecił czyszczenie. Sprawdź także czy zamek jest zabezpieczony i nie wystaje, tak aby zabawka była bezpieczna dla Twojej pociechy.

Zapraszamy do zakupów w Krainie Mamy - szczęście dla mamy i dziecka!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl